7 cviků pro unavené oči

Cvik č. 1:   Nechte oči zavřené a pomalu začněte s masáží krouživými pohyby okolo očí. Jemně prsty okolo očí pohybujte po dobu 1 až 2 minut.

Cvik č. 2:   Kružte očima ve směru hodinových ručiček, poté proti směru. Mezi každým opakováním mrkněte. Opakujte 5x, poté oči na chvíli zavřete.

Cvik č. 3:   Držte před očima tužku a postupně ji pomalu od sebe oddalujte, přitom tužku neustále sledujte a věnujte ji plnou pozornost. Poté tužku opět přibližte k nosu. Opakujte 10x.

Cvik č. 4:   Sedněte si pohodlně na židli a zahřejte své dlaně třením o sebe. Pomalu zavřete oči, přiložte na ně zahřáté dlaně spodní částí tak, aby na oči dokonale přilnuly a zhluboka dýchejte. Toto cvičení by mělo trvat alespoň 3 minuty.

Cvik č. 5:   Pevně zavřete oči po dobu 5 sekund. Poté oči otevřete na stejnou dobu a opět zavřete. Celý postup opakujte 7-8x.

Cvik č. 6:   Hlavu držte uvolněně, oči mírně povolte a pohybujte jimi nahoru a dolů. Snažte se dívat na kořen nosu. Opakujte 6x.

Cvik č. 7:   Sedněte si pohodlně na židli a uvolněte se. Poté několikrát opisujte očima do prostoru před sebou velké písmeno A, poté písmeno H.